Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 23. november 2017
i år suppleret med 1 kunstbog
og 1 års
abonnement  på ”Kunstavisen”

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:

Birgit Forsingdal, Inge Jørgensen,
Tage Agerholm og Bjarne Black

Blandt passerne:
Marina Engelbredt og Erling Kristensen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Else Reese og Walid Dawod.

 
 
 

Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 16. november 2016
i år suppleret med 2 kunstbøger


De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:

Birgit Valentin Holm, Hanne Møllegaard,
Rikke Bjerg, Erik Foersom, Meri Andersen


Blandt passerne:
Kirsten Christensen, Mary Pedersen,
Karen Margrethe Pedersen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Anna-Lise Rotbøl, Solveig Pedersen. Birthe Schweigler
 
 


Udlodning af
kunstværker
på generalforsamlingen den 18. november 2015


De heldige vindere:
Blandt alle medlemmer:

Birthe Schweigler, Jens Bølling Ladegaard,
         Helle Richelieu, Grethe Carbel

Blandt passerne:
Inge Mogensen, Karen Margrethe Pedersen


Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Inge Mogensen, Jens Nørgaard
 
 

Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 21. november 2014


De heldige vindere:
Blandt alle medlemmer:

Bente Friis, Bjarne Haar, Naomi Hansen, Ruth Meldgaard.

Blandt passerne:
Birgitte Bohm, Else Reese

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Marie Søgård Mortensen, Solveig Pedersen
 
 
 

Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 21. november 2013

De heldige vindere:
 Blandt alle medlemmer:

Inger Poulsen, Else Reese, Merete Gerlev, Else Eriksen

Blandt passerne:
Kirsten Christensen, Birgitte Bohm

Blandt de fremmødte medlemmer:
Inge Nystrøm, Karen M. Pedersen

 
 
 

Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 14. november 2012

Kunstværker til udlodning blandt alle medlemmer:
Ole Grøn - maleri:  Solveig Pedersen   
Karoline Frichke - hvid skål:   Inge Nystrøm
Else Elisabeth Andersen - maleri:   Ellen Schmidt
Agnete Maagaard - glasdekoration:   Ib Rye

 Til udlodning blandt de fremmødte medlemmer:
Nurit Lumer-Klabbers - blyantstegning:   Ellen Schmidt  

Til udlodning blandt udstillingernes passere:  
Nurit Lumer-Klabbers - Kunsttryk:   Karen Margrethe Pedersen
Nanna Ernst - Akvarel/Tuschtegning:   Lillian Nørgaard

 
 


Udlodning af kunstværker
på generalforsamlingen den 17. november 2011

De heldige har fået direkte besked

Følgende kunstværker blev udloddet:

Blandt alle medlemmer:
Karin Østergård: billedtæppe - Ingrid Amtoft
Karen Marie Fredslund: vægskulptur - Karen Juul Fransen
Else Marie Andersen: maleri - Bente Klüver
Jens Gregersen: oliekridt - Naomi Hansen

 Blandt de tilstedeværende:
Pia Skogberg: maleri/grafik - Anne-Lise Rotbøl
Agnethe Maagaard: glaskunst - Erling Kristensen

Blandt udstillingspasserne:
Pia Skogberg: figur - Lillian Nørgaard
Karoline Fricke: blå engpotte - Birgitte Bohm