Vindere

Udlodning af kunstværker

2019

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:
Rikke Bjerg, Kirsten Christensen, 
Jonna Lund og Franz Arboe

Blandt passerne:
Jonna Pedersen og Inger Kattenhøj

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Bjarne Jensen og Ellinor Wejsbjerg

Udlodning af kunstværker

2020

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:
Leif Andersen, Tage Agerholm, Inger Påske, Inger Hørlyck, Wallis Dawod, Kirsten og Ejvind Trærup

Blandt passerne:
Karen Margrethe Pedersen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:

Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 23. november 2017
i år suppleret med 1 kunstbog og 1 års abonnement på ”Kunstavisen”

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:
Birgit Forsingdal, Inge Jørgensen, Tage Agerholm og Bjarne Black

Blandt passerne:
Marina Engelbredt og Erling Kristensen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Else Reese og Walid Dawod

Udlodning af kunstværker

2018

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:
Ruth Meldgaard, Bitten Weel, Birgit Ørnholdt og Walid Dawod

Blandt passerne:
Else Reese

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Kirsten Christensen og Jens Nørgaard

 
Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 16. november 2016
i år suppleret med 2 kunstbøger

De heldige vindere

Blandt alle medlemmer:
Birgit Valentin Holm, Hanne Møllegaard, Rikke Bjerg, Erik Foersom, Meri Andersen

Blandt passerne:
Kirsten Christensen, Mary Pedersen, Karen Margrethe Pedersen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Anna-Lise Rotbøl, Solveig Pedersen. Birthe Schweigler


Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 18. november 2015

De heldige vindere:

Blandt alle medlemmer:
Birthe Schweigler, Jens Bølling Ladegaard, Helle Richelieu, Grethe Carbel

Blandt passerne:
Inge Mogensen, Karen Margrethe Pedersen

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Inge Mogensen, Jens Nørgaard

 

Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 21. november 2014

De heldige vindere:

Blandt alle medlemmer:
Bente Friis, Bjarne Haar, Naomi Hansen, Ruth Meldgaard.

Blandt passerne:
Birgitte Bohm, Else Reese

Blandt de tilstedeværende medlemmer:
Marie Søgård Mortensen, Solveig Pedersen


Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 21. november 2013

De heldige vindere:

Blandt alle medlemmer:
Inger Poulsen, Else Reese, Merete Gerlev, Else Eriksen

Blandt passerne:
Kirsten Christensen, Birgitte Bohm

Blandt de fremmødte medlemmer:
Inge Nystrøm, Karen M. Pedersen


Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 14. november 2012

Kunstværker til udlodning:

Blandt alle medlemmer:
Ole Grøn – maleri: Solveig Pedersen
Karoline Frichke – hvid skål: Inge Nystrøm
Else Elisabeth Andersen – maleri: Ellen Schmidt
Agnete Maagaard – glasdekoration: Ib Rye

Til udlodning blandt de fremmødte medlemmer:
Nurit Lumer-Klabbers – blyantstegning: Ellen Schmidt

Til udlodning blandt udstillingernes passere:
Nurit Lumer-Klabbers – Kunsttryk: Karen Margrethe Pedersen
Nanna Ernst – Akvarel/Tuschtegning: Lillian Nørgaard

 
 
Udlodning af kunstværker

på generalforsamlingen den 17. november 2011

De heldige har fået direkte besked

Følgende kunstværker blev udloddet:

Blandt alle medlemmer:
Karin Østergård: billedtæppe – Ingrid Amtoft
Karen Marie Fredslund: vægskulptur – Karen Juul Fransen
Else Marie Andersen: maleri – Bente Klüver
Jens Gregersen: oliekridt – Naomi Hansen

Blandt de tilstedeværende:
Pia Skogberg: maleri/grafik – Anne-Lise Rotbøl
Agnethe Maagaard: glaskunst – Erling Kristensen

Blandt udstillingspasserne:
Pia Skogberg: figur – Lillian Nørgaard
Karoline Fricke: blå engpotte – Birgitte Bohm